Чехія розташована в самому серці Європи і славиться своєю багатою історією, високими стандартами освіти та дружнім ставленням до іноземних студентів. Країна стала популярним напрямком для українськиїх студентів, оскільки пропонує відмінну якість освіти та невелику вартість навчання і проживання. У цій статті розглянемо особливості навчання в Чехії, включаючи процедуру вступу в університети та основні аспекти навчання в країні.

Процедура вступу в університети Чехії

Вступ до вищих навчальних закладів Чехії може бути надзвичайно конкурентним, але зважаючи на відмінну якість освіти, багато міжнародних студентів віддають перевагу цій країні. Давайте розглянемо процедуру вступу в чеські університети крок за кроком.

 1. Спочатку вам потрібно вибрати спеціальність та університет, де ви бажаєте навчатися. Чехія пропонує широкий спектр програм для іноземних студентів, включаючи бакалаврські, магістерські та докторські ступені.
 2. Більшість університетів вимагають докази знання англійської мови. Ви маєте надати результати тесту з англійської мови, такого як IELTS або TOEFL. Однак, якщо ви навчатиметесь на чеській мові, вам доведеться пройти тест з чеської мови. Детальніше про це - на сайті https://oca-praga.cz.
 3. Після вибору університету та спеціальності вам слід подати заявку разом із необхідними документами. Зазвичай, це включає в себе аплікаційну форму, свідоцтво про закінчення середньої школи або диплом бакалавра, мотиваційний лист і рекомендаційні листи.
 4. Деякі університети можуть вимагати вступних випробувань або співбесіди як частину процесу вступу. Вони зазвичай спрямовані на оцінку вашої підготовки до обраної спеціальності.
 5. Після аналізу всіх заявок, університети оголошують результати вступу. Ви отримаєте повідомлення про прийняття або відхилення.
 6. Якщо вас приймають, вам слід отримати студентську візу для в'їзду в Чеську Республіку. Після прибуття ви повинні пройти реєстрацію в університеті та оформити тимчасовий чеський перебування.
 7. Розгляньте можливості фінансування навчання в Чехії. Багато університетів пропонують стипендії для талановитих студентів, а також існують можливості для підприємницьких іноземних студентів отримати фінансову допомогу.

Особливості навчання в Чехії

 • Якість освіти. Чеські університети відомі своєю високою якістю освіти. Багато з них регулярно входять в рейтинги найкращих університетів світу, і ви отримуєте можливість отримувати якісну освіту в інтернаціональному середовищі.
 • Мова навчання. Багато програм навчання пропонуються англійською мовою, що робить навчання доступним для іноземних студентів. Однак, якщо ви маєте бажання опанувати чеську мову, це також можливо.
 • Ціни на освіту. Чехія вважається однією з країн Європи з найбільш доступними вартостями навчання. Вартість навчання відносно низька порівняно з іншими країнами Європи. Існують також можливості для отримання стипендій та інших фінансових пільг.
 • Житлова ситуація. Багато університетів надають студентам можливість жити в гуртожитках або винаймати приватне житло. Вартість проживання може варіюватися від місця до місця, але, загалом, вона теж є відносно доступною.
 • Робочий графік. Більшість програм навчання включають лекції, практичні заняття та самостійну роботу. Робочий графік досить гнучкий, що дозволяє студентам працювати поза навчанням та брати участь у додаткових активностях.
 • Міжнародне співтовариство. Чеські університети є дружніми до іноземних студентів, і ви зможете зустріти студентів з різних країн світу. Це створює унікальну можливість для культурного обміну та побудови міжнародних стосунків.
 • Можливість подвійних ступенів. Багато чеських університетів укладають партнерські угоди з іншими університетами, що надає студентам можливість отримати подвійні ступені.
 • Культурний досвід. Чехія - це країна з багатою культурною спадщиною, і навчання в цій країні надає вам можливість поглибити знання про європейську культуру та історію, відвідавши місцеві музеї, галереї та історичні пам'ятки.
 • Можливість подальшого працевлаштування. Чеська Республіка надає міжнародним студентам можливість залишитися в країні після закінчення навчання і працювати на території країни, що є привабливою можливістю для багатьох випускників.

Таким чином, навчання в Чехії - це відмінна можливість отримати високоякісну освіту в інтернаціональному середовищі та дослідити культурну та історичну спадщину цієї чудової країни. Зважаючи на доступність вартостей навчання та багатий набір програм, Чехія приваблює студентів з усього світу. Будь-який іноземний студент, який має бажання навчатися в Чехії, повинен ретельно дослідити процедуру вступу та вибрати відповідний університет та спеціальність для досягнення своїх навчальних та професійних цілей.

З аудіоозвучкою і прикладами

Пройшовши цей онлайн курс від проєкту eXamen.com.ua, ти вивчиш англійські неправильні дієслова (irregular verbs) починаючи з рівня A1 і закінчуючи B2.